Monika Markisz

radca prawny
doradca podatkowy
Skontaktuj się!

Szkolenie dla księgowych, biur rachunkowych, ich pracowników i współpracowników – przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Monika Markisz03 września 2018Komentarze (1)

Ostatnio zapraszałam Cię do udziału w szkoleniu poświęconemu opodatkowaniu nieruchomości, które odbędzie się w dniu 8 grudnia 2018 roku w Warszawie. O szczegółach tego szkolenia możesz przeczytać tutaj oraz tutaj.

Dzisiaj zachęcam Cię do wzięcia udziału w innym szkoleniu, które jest obowiązkowe dla wielu podmiotów mających status jednostek obowiązanych. Chodzi mianowicie o szkolenie poświęcone przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązek przeszkolenia wynika z przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy lub finansowaniu terroryzmu.  Jednostkami obowiązanymi, które są zobligowane do stosowania przepisów ww. ustawy  są m. in. podmioty prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

W przypadku osób, które mają za sobą szkolenia przeprowadzane na podstawie przepisów obowiązkujących przed wejściem w życie obecnej ustawy, konieczna jest aktualizacja ich wiedzy.

Szkolenie odbędzie się w dniu 27 września 2018 roku w Lublinie. Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie Ksiegowych w Polsce Oddział Okręgowy w Lublinie. Na stronie internetowej Stowarzyszenia możesz dowiedzieć się, w jaki sposób należy zgłosić udział w tym szkoleniu.

Zapraszam!

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/euro-linii-ubra%C5%84-ubrania-peg-klips-1517318/

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: kancelaria@monikamarkisz.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Błażej Sarzalski / Rejestracja spółki z o.o. 3 września, 2018 o 21:16

Trzeba sobie powiedzieć, że bardzo na wyrost jest stosowanie tej ustawy do niektórych kategorii podmiotów, jak np. agentów w obrocie nieruchomościami. O ile jeszcze ksiegowy ma wiedzę dotyczącą klienta i jego transakcji,o tyle jest duża liczba przedsiębiorcy, którzy nijak nie są w stanie “monitorować stosunków gospodarczych klienta”, cokolwiek to znaczy…

No ale przynajmniej my prawnicy mamy pole do popisu.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł, jednak jeśli tą drogą poszukujesz pomocy prawnej, proszę Cię
o wiadomość na adres e-mail, który znajdziesz na stronie Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: