Monika Markisz

radca prawny
doradca podatkowy
Skontaktuj się!

Do dnia 1 grudnia 2019 roku należy dokonać zmian w zakresie PKD i ujawnić te zmiany w KRS

Monika Markisz22 lipca 2019Komentarze (0)

Historia mojego bloga sięga 2014 roku, kiedy to opublikowałam pierwsze wpisy poświęcone kwestiom prawno-podatkowym. Ale ten czas szybko leci… Od ponad 5 lat, jednym z najpopularniejszych artykułów na moim blogu jest ten poświęcony ujawnianiu w rejestrze przedsiębiorców rodzajów działalności gospodarczej prowadzonej przez przedsiębiorców (tj. działalności przeważającej i podstawowej). Możesz go przeczytać tutaj.

Do dnia 1 grudnia 2019 roku należy:

  1. dokonać zmiany umowy spółki/statutu (formalności związane ze zmianą umow/statutu zależą od tego, w jakiej formie jest prowadzona działalność gospodarcza). Poczytaj o tej kwestii tutaj.
  2. złożyć w KRS wniosek o ujawnienie zmiany wpisu w zakresie przedmiotu działalności ujawnionego w KRS poprzez wybór 10 kodów PKD, w tym jednego PKD w zakresie przedmiotu działalności przeważającej (według formuły: XX.XX.Z). Zgłoszenie tej zmiany następuje na formularzu KRS ZM. Formularz jest załącznikiem do wniosku głównego. Wniosek podlega opłacie w wysokości 350 zł (250 zł opłata sądowa i 100 zł za ogłoszenie w MSiG). Może w zakresie wypełniania formularza KRS-ZM pomocne będą moje uwagi zawarte w tym artykule?

Kilka dni temu moja koleżanka, mec. Aneta Kułakowska opublikowała na swoim blogu (https://zarzadwspolceakcyjnej.pl) świetny (jak zwykle!) wpis poświęcony przedmiotowi działalności gospodarczej w spółce akcyjnej. Jednak wbrew pozorom, artykuł może być wartościową lekturą nie tylko dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki akcyjnej, ale i inych przedsiębiorców ujawnianych w rejestrze przedsiębiorców KRS. Anecie dziękuję za możliwość przywołania jej wpisu, a Was zachęcam do lektury i uaktualniania danych!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: kancelaria@monikamarkisz.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł, jednak jeśli tą drogą poszukujesz pomocy prawnej, proszę Cię
o wiadomość na adres e-mail, który znajdziesz na stronie Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: