Czy mamy prawo oczekiwać od przedsiębiorców czegoś więcej, niż zatrudnianie pracowników i płacenie podatków?

Monika Markisz        16 czerwca 2016        Komentarze (0)

Pytanie o to, czy czy mamy – jako społeczeństwo – prawo oczekiwać od przedsiębiorców czegoś więcej, niż zatrudnianie pracowników i płacenie podatków pojawiło się w artykule opublikowanym dzisiaj w Strefie Biznesu Kuriera Lubelskiego (tutaj). Wśród wielu cennych uwag, w rozmowie poruszono m. in. kwestię społecznej odpowiedzialności biznesu.

wektor-szablon-transakcji-biznesowych_23-2147492043

Odpowiedź na zadane w tytule wpisu pytanie nie jest prosta. W mojej ocenie (jako przedsiębiorcy), dobrze jest, gdy przedsiębiorca ma świadomość, że jego działania mogą mieć wymierny wpływ na otoczenie biznesu.

Na pytanie zadane w tytule dzisiejszego wpisu odpowiedział we wspomnianym artykule Prof. Marian Żukowski, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania KUL. Wywiad czyta się z przyjemnością, a lokalny patriotyzm nakazuje zwrócić uwagę również na to, że podano w artykule wiele przykładów z lubelskiego środowiska przedsiębiorców.

Zachęcam do lektury tego artykułu i wywiadu szczególnie tych, którzy postrzegają biznes jako coś więcej niż zapewnianie zatrudniania i gwarancję zapłaty podatków.

Piszę to zarówno jako Czytelniczka Strefy Biznesu, jak i dumna Córka Rozmówcy.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł, jednak jeśli tą drogą poszukujesz pomocy prawnej, proszę Cię
o wiadomość na adres e-mail, który znajdziesz na stronie Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: