Czy mediator musi mieć kasę fiskalną?

Monika Markisz        09 marca 2015        Komentarze (0)

Zdaniem Ministra Finansów, odpowiedź na to pytanie jest negatywna.

usługi mediacji polegające na pomocy w rozwiązywaniu konfliktów i sporów w 2015 r. będą mogły korzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej do limitu 20.000,00 zł na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, gdyż świadczenie usług mediacji, czyli pośredniczenia w sporze, mające na celu ułatwienie stronom dojście do porozumienia nie stanowi usług doradztwa, ani usług prawniczych.

Stanowisko fiskusa z dokładnym uzasadnieniem znajdziesz w indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z dnia 27 lutego 2015 roku, sygnatura IBPP3/443-1497/14/EJ.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł, jednak jeśli tą drogą poszukujesz pomocy prawnej, proszę Cię
o wiadomość na adres e-mail, który znajdziesz na stronie Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: